Advert
Advert
Postmodern İkinci Mektup Denemesi Zweig'ın Mektubuna Cevap
Önder Yasin Yılmaz

Postmodern İkinci Mektup Denemesi Zweig'ın Mektubuna Cevap

Stefan Zweig'tan Tüm Dostlarına,

"Kendi isteğimle ve aklım başımda olarak hayatıma son vermezden önce son bir borcu yerine getirmek isteği yakamı bırakmıyor. Bana ve çalışmaları için böylesine güzel ve konuksever bir davranışla başımı dinlemek olanağını sağlamış eşsiz Brezilya'ya bütün içtenliğimle borçluluğumu belirtmek isterim.

Bu ülkeyi, her gün biraz daha fazla sever oldum. Konuştuğum dilin dünyasını yitirdikten ve düşünce dünyamın yurdu Avrupa, kendini yıkıp yaktıktan sonra, hayatımı temelinden yepyeni ve severek buradan daha başka bir yerde kuramazdım."

 

Dostundan Santranç Tanrısı Zweig'a,

Kırmızı Pelerinli Kent'e borçlanmak Dünya'nın en onur duyulacak durumu olsa gerek. Sonsuzluğa erişme fikirlerinin tümü içerisinde almış olduğun kararlar bilgeliğinin sana bir ödülü ve seni yaşatma isteğinin bir neticesi.

Kırmızı Pelerinli Kent'i, her gün biraz daha fazla sever olman bundandır. Konuştuğun dilin dünyasının kalan kırıntılarını yaşatman adına Anadolu'nun kendini yakıp yıkanlara karşı, hayatını yeniden idame ettirmek ve sevgiyle aynı dilde tabessüm etmek isteyenlere bir diriliş muştusu olarak annelerin merhameti ve acısıyla yoğrulan çocukların ülkesinde kurmaya davet ediyorum...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
31 Mart 2024 Ankara  ve İlçeleri Yerel Seçim Anketi ve Anket Sonuçları (Sizlerin Düşüncesi Bizim İçin Önemlidir!)
31 Mart 2024 Ankara ve İlçeleri Yerel Seçim Anketi ve Anket Sonuçları (Sizlerin Düşüncesi Bizim İçin Önemlidir!)
Pursaklar'da Spora Engel Yok
Pursaklar'da Spora Engel Yok