Advert
Advert

Regaip Kandili

Regaip Kandili, Müslümanlar tarafından kutlanan bir bayramdır. Bu bayram, Ramazan ayının son on gününde kutlanır ve Müslümanların Allah'a olan ibadetlerini arttırmalarını amaçlar. Regaip Kandili, Ramazan ayının son on gününün yedinci günü olarak kutlanır ve bu günün gece yarısından itibaren oruç tutulmaz.

Regaip Kandili, Müslümanlar için önemlidir çünkü bu bayram, Ramazan ayının son on gününün başlangıcıdır ve bu on gün içinde kazanılan sevap, diğer aylarda kazanılan sevabın yüz katına eşittir. Müslümanlar, bu bayramda dua etmeye, Kuran okumaya ve ibadet etmeye özen gösterirler.

Regaip Kandili, aynı zamanda "Kadir Gecesi" olarak da bilinir. Bu gece, Allah'ın lütfu ve merhameti en yoğun olduğu gece olarak kabul edilir ve Müslümanlar, bu gece ibadet etmeye özen gösterirler. Bu gece, dua etmeye, Kuran okumaya ve ibadet etmeye özen gösterirler.

Regaip Kandili, aynı zamanda birçok Müslüman tarafından kutlanan bir bayramdır. Bu bayramda, Müslümanlar, komşularına, arkadaşlarına ve ailelerine ziyaret ederler ve bayramı birlikte kutlarlar. Ayrıca, bu bayramda, Müslümanlar, fakir ve yoksullara yardım etmeye özen gösterirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
31 Mart 2024 Ankara  ve İlçeleri Yerel Seçim Anketi ve Anket Sonuçları (Sizlerin Düşüncesi Bizim İçin Önemlidir!)
31 Mart 2024 Ankara ve İlçeleri Yerel Seçim Anketi ve Anket Sonuçları (Sizlerin Düşüncesi Bizim İçin Önemlidir!)
Pursaklar'da Spora Engel Yok
Pursaklar'da Spora Engel Yok