Advert
Advert

Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya: Samsun’daki Yağışlarda Mahsur Kalan 34 Vatandaşımız, Güvenlikli Alanlara Tahliye Edildi

İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, 7 Temmuz 2024 Pazar günü için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Samsun ve Ordu illerine şiddetli sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve dolu nedeniyle Turuncu uyarıda bulunduğunu açıkladı

Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya: Samsun’daki Yağışlarda Mahsur Kalan 34 Vatandaşımız, Güvenlikli Alanlara Tahliye Edildi
İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, 7 Temmuz 2024 Pazar günü için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Samsun ve Ordu illerine şiddetli sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve dolu nedeniyle Turuncu uyarıda bulunduğunu açıkladı. Bu uyarılar, SMS ile vatandaşlara iletilerek önlem alınması istendi.


Samsun'da 34 Vatandaş Tahliye Edildi


Samsun'un Ayvacık, Çarşamba, Salıpazarı, Terme ve Tekkeköy ilçelerinde şiddetli yağışlar nedeniyle 60 ihbar alındı. Bu ihbarlar sonucunda mahsur kalan 34 vatandaş güvenli alanlara tahliye edildi. Samsun’da sel müdahalesi için 460 araç, 656 personel, 25 motopomp ve 7 dalgıç pompa kullanıldı.

Ordu’nun Ünye, İkizce ve Çaybaşı ilçelerinde kuvvetli yağışlar 18 ihbara neden oldu. Çaybaşı ilçesi Çayır Mahallesi'nde 83 yaşındaki bir vatandaş sel sularına kapılarak hayatını kaybetti. Ordu’daki çalışmalara 695 personel ve 284 araç katıldı.

Muş’un Malazgirt ilçesi Bahçeköy köyünde kuvvetli yağışlar bir vatandaşın hayatını kaybetmesine neden oldu. Bu trajik olayda sel sularına kapılan vatandaş yaşamını yitirdi.

Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, sel felaketine müdahale eden AFAD personeline, belediyelere, emniyet ve jandarma ekiplerine, DSİ ve karayolları çalışanlarına ve sağlık personeline teşekkür etti. Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diledi.

Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların yapılan uyarılara hassasiyetle uymalarının büyük önem taşıdığını belirtti. 112 Acil Çağrı Merkezi’nin 7 gün 24 saat görev başında olduğunu hatırlatarak, Allah’tan ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korumasını diledi.


Haberi Yapan: Ebubekir Bastama

 

pursaklar Pursaklar Haber pursaklar belediyesi beykoz haber pursaklar haber pursaklar haber içişleri bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
31 Mart 2024 Ankara  ve İlçeleri Yerel Seçim Anketi ve Anket Sonuçları (Sizlerin Düşüncesi Bizim İçin Önemlidir!)
31 Mart 2024 Ankara ve İlçeleri Yerel Seçim Anketi ve Anket Sonuçları (Sizlerin Düşüncesi Bizim İçin Önemlidir!)
Pursaklar'da Spora Engel Yok
Pursaklar'da Spora Engel Yok