Advert
Advert

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI MURAT KURUM MALATYA'DA KOORDİNASYON TOPLANTISINA KATILDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Malatya'yı hep birlikte ayağa kaldıracaklarını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da talimatları bu yöndedir

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI MURAT KURUM MALATYA'DA KOORDİNASYON TOPLANTISINA KATILDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Malatya'yı hep birlikte ayağa kaldıracaklarını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da talimatları bu yöndedir. Ne gerekiyorsa hep birlikte yapacağız. Hızlı hareket etmek, hızlı karar almak ve aldığımız kararları hep birlikte uygulamak zorundayız. İnşallah bir an önce Malatya'mızı en güzel haliyle vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Benim telefonum, makamım deprem bölgesi için 7 gün, 24 saat açık.” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Malatya’da İl Koordinasyon Toplantısı’nda Vali, belediye başkanları, milletvekilleri, muhtarlar ve STK’larla bir araya geldi. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Kurum, 6 Şubat depremlerinde hep birlikte mücadele ettiklerini belirterek, “Malatya'mızı çok iyi biliyoruz. Hep birlikte devletin tüm gücüyle yapılması gerekenleri yapmaya gayret gösteriyoruz.” diye konuştu.  

“MALATYA'YA YAKIŞANI HEP BİRLİKTE YAPMALIYIZ”

Malatya’yı en kıza zamanda ayağa kaldıracaklarını ifade eden Bakan Murat Kurum, “Depremin üzerinden 16 ay geçti. Bir an önce şehrimizi, medeniyetler başkenti Malatya'mızı ayağa kaldırmamız, Malatya'ya yakışanı hep birlikte yapmamız lazım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da talimatları bu yöndedir. Burada siyaset yapmayacağız. Ne gerekiyorsa hep birlikte yapacağız. Benim telefonum, makamım deprem bölgesi için 7 gün, 24 saat açık. Depremzede kardeşlerimiz yeni yuvalarına kavuşana kadar burada olacağız, elimizi bir an bile Malatya’dan çekmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“HIZLI KARAR ALMAK VE ALDIĞIMIZ KARARI UYGULAMAK ZORUNDAYIZ”

Bakan Murat Kurum, sorunların çözümü için ellerinden geleni yapacaklarının altını çizerek, “Büyükşehir Belediye Başkanımızla, valimizle, vekillerimizle, ilçe belediye başkanlarımızla bir araya geldik, şehrimizin geleceğine dair çok önemli kararlar aldık. Bugün burada alacağımız kararları inşallah en kısa sürede uygulamaya geçireceğiz. Hızlı hareket etmek, hızlı karar almak ve aldığımız kararı uygulamak zorundayız. O yüzden hep birlikte yapacağız. Hep birlikte işin bir tarafından tutacağız. İnşallah bir an önce Malatya'mızı en güzel haliyle vatandaşlarımıza teslim edeceğiz.” diye konuştu.

pursaklar Pursaklar Haber pursaklar belediyesi beykoz haber pursaklar haber pursaklar haber çevre şehircilik bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
31 Mart 2024 Ankara  ve İlçeleri Yerel Seçim Anketi ve Anket Sonuçları (Sizlerin Düşüncesi Bizim İçin Önemlidir!)
31 Mart 2024 Ankara ve İlçeleri Yerel Seçim Anketi ve Anket Sonuçları (Sizlerin Düşüncesi Bizim İçin Önemlidir!)
Pursaklar'da Spora Engel Yok
Pursaklar'da Spora Engel Yok