Advert
Advert

BAKAN MURAT KURUM: “AFETTEN ETKİLENEN KARDEŞLERİMİZE EVLERİNİ BİR AN ÖNCE TESLİM ETME ARZUSU VE İSTEĞİYLE AZİZ MİLLETİMİZE VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve tensipleriyle yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak atanan Murat Kurum, Bakanlıkta düzenlenen törenle görevi Mehmet Özhaseki’den devraldı

BAKAN MURAT KURUM: “AFETTEN ETKİLENEN KARDEŞLERİMİZE EVLERİNİ BİR AN ÖNCE TESLİM ETME ARZUSU VE İSTEĞİYLE AZİZ MİLLETİMİZE VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve tensipleriyle yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak atanan Murat Kurum, Bakanlıkta düzenlenen törenle görevi Mehmet Özhaseki’den devraldı. Bakan Murat Kurum, “Başta 11 ilimiz olmak üzere, afetten etkilenen kardeşlerimize evlerini bir an önce teslim etme arzusu ve isteğiyle tüm ekibimizle, Sayın Bakanımızdan devraldığımız görevi inşallah layıkıyla yapıp, aziz milletimize verdiğimiz sözleri tutacağız.” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Bakanlıkta düzenlenen devir teslim törenindeki konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini sunarak başladı. Bakan Kurum, Mehmet Özhaseki’ye ellerinden gelen gayreti gösterdikleri için teşekkür etti. Görev aldığı her işte amacının, hedefinin ve idealinin aziz millete hizmet etmek olduğunu belirten Bakan Kurum, “Gece gündüz bunun için çalıştık. Yeri geldi Elazığ’ın ‘Kara Murat'ı oldum. Yeri geldi İstanbul'un ‘muradı’ oldum. Yeri geldi depremde, selde, heyelanda milletimiz için koşturmaya gayret gösterdik. Bundan sonraki süreçte de elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

Türkiye’nin deprem ülkelerinden biri olduğunun altını çizen Bakan Murat Kurum, “Çok acılar yaşadık ve bu acıları bir daha yaşamak istemiyoruz. Başta 11 ilimiz olmak üzere, afetten etkilenen kardeşlerimize evlerini bir an önce teslim etme arzusu ve isteğiyle tüm ekibimizle, Sayın Bakanımızdan devraldığımız görevi inşallah layıkıyla yapıp, aziz milletimize verdiğimiz sözleri tutacağız. Sadece 11 ilimizde değil, başta İstanbul olmak üzere 81 ilimizde yapılması gereken her türlü gayreti, arzuyu, çalışma isteğini hiçbir siyaset gözetmeksizin valilerimizle, belediye başkanlarımızla, milletvekillerimizle beraber elimizi, gövdemizi taşın altına koyarak deprem dönüşümünü gerçekleştirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“EL ELE VERECEĞİZ VE AZİZ MİLLETİMİZE HİZMET ETMEYE GAYRET GÖSTERECEĞİZ”

İklim değişikliğiyle mücadelenin de Bakanlığın en önemli görev alanlarından biri olduğunu vurgulayan Bakan Kurum, “Bu noktada çevremizi, doğamızı gözümüz gibi koruyacağız. Yeşil alanlarımızla, ülkemizin güzelliğine güzellik katacak başta Sıfır Atık Projelerimiz olmak üzere millet bahçelerimizle, yeşil alanlarımızla birlikte iklim değişikliğine uyum ve koordinasyon çerçevesinde adımlarımızı kararlılıkla atacağız. Çevre Komisyonu üyelerimizle çok güzel çalışmalar yaptık. Aynı uyumu çok daha yüksek noktada arttırarak devam edeceğiz. Belediyelerimizle iç içe olacağız ve burada gerek çevre, gerek doğa koruma projeleri, gerek deprem dönüşümü, gerek vatandaşlarımızın konut edilmelerini sağlayacak adımlar başta olmak üzere tüm işleri içtenlikle, samimiyetle yapacağız. Aynı amaç doğrultusunda çalışacağız, el ele vereceğiz ve aziz milletimize hizmet etmeye gayret göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

“GÖREVİ EN AZ BENİM KADAR İYİ YAPACAĞINA İNANDIĞIM BİR KARDEŞİME YENİDEN TESLİM EDİYORUM”

Mehmet Özhaseki ise şerefli bir görevi ifa etmeye çalıştığını belirterek, “Gücüm neye yetiyorsa onu yaptım. Bilgim, birikimim, çabam ne kadarsa hepsini vermeye çalıştım. Vicdanen çok müsterihim. Makamlara gelmekten ziyade giderken başınızın dik olması çok önemli. Bugün buradan ayrılırken yapmış olduğum hizmetlerden dolayı vicdanen müsterihim. Vicdan huzuru içerisinde ayrılıyorum. Görevi en az benim kadar iyi yapacağına inandığım bir kardeşime, bir arkadaşıma yeniden teslim ediyorum.” dedi.

pursaklar Pursaklar Haber pursaklar belediyesi beykoz haber pursaklar haber pursaklar haber çevre şehircilik bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
31 Mart 2024 Ankara  ve İlçeleri Yerel Seçim Anketi ve Anket Sonuçları (Sizlerin Düşüncesi Bizim İçin Önemlidir!)
31 Mart 2024 Ankara ve İlçeleri Yerel Seçim Anketi ve Anket Sonuçları (Sizlerin Düşüncesi Bizim İçin Önemlidir!)
Pursaklar'da Spora Engel Yok
Pursaklar'da Spora Engel Yok