Advert
Advert

KATARLI MEVKİDAŞI İLE GÖRÜŞTÜ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Katar Ticaret ve Sanayi Bakanı Mohammed bin Hamad bin Qassim Al Abdullah Al Thani ile Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde bir araya geldi

KATARLI MEVKİDAŞI İLE GÖRÜŞTÜ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Katar Ticaret ve Sanayi Bakanı Mohammed bin Hamad bin Qassim Al Abdullah Al Thani ile Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde bir araya geldi.

 

Görüşmede; iki ülke arasındaki mevcut iş birliklerinin daha da güçlendirilmesi, özellikle teknoloji, otomotiv ve petrokimya sektöründe yapılabilecek yatırımlar ele alındı.

 

Görüşmede, Katar’ın sadece sermaye yatırımcısı olarak değil, aynı zamanda sanayi ve üretim alanlarında yapılabilecek iş birliklerinin de geliştirilmesi değerlendirildi.

 

İki ülkenin ortaklaşa gerçekleştireceği sanayi odaklı bir forumun yapılması konusunda mutabık kalındı.

 

Bakan Kacır, sosyal medya adresi X üzerinden görüşmeye ilişkin yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Katar Emiri’nin liderliklerinde aralık ayında gerçekleşen Yüksek Stratejik Komite 9. Toplantısı’nda alınan kararların takibini yaparak, iki ülke arasında sanayi, teknoloji ve yatırım alanlarında iş birliklerini değerlendirdik. Mevkidaşım Al Thani ile, son yıllarda mükemmel bir seviyeye erişen Türkiye-Katar ilişkilerini, sorumlu olduğumuz alanlarda daha da geliştirmek adına kararlıyız. Özellikle sanayi sektörlerimizin entegrasyonunu hızlandıracak yeni adımlar atacağız.” ifadelerini kullandı.

 

pursaklar Pursaklar Haber pursaklar belediyesi beykoz haber pursaklar haber pursaklar haber sanayi bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Pursaklar Fatih Mahallesi Muhtar Adayı İrfan Saraçlı
Pursaklar Fatih Mahallesi Muhtar Adayı İrfan Saraçlı
Pursaklar'da Spora Engel Yok
Pursaklar'da Spora Engel Yok