Advert
Advert

Akparti Pursaklar Belediye Başkan Adayı Ertuğrul ÇETİN

Akparti Pursaklar Belediye Başkan Adayı Ertuğrul ÇETİN

Akparti Pursaklar Belediye Başkan Adayı Ertuğrul ÇETİN

 

           1975’te Ankara Solfasol’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini Ankara’da tamamlayan Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih- Coğrafya Fakültesinden ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun oldu. 2000-2004 yılları arasında kendi dershanesinin Kurucu Müdürlüğünü yaptı. 2004 yılında Pursaklar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

           2009-2014 yılları arasında AK Parti’den İl Genel Meclisi Üyesi seçildi. İl Genel Meclisi Divan Üyeliği ve AK Parti Grup Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Bu süreç zarfında Çevre Sağlık Komisyonu Başkanı, İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı ve Eğitim Komisyonu Başkan Yardımcılığında bulundu.

           2014 Yerel Seçimlerinde AK Parti Pursaklar Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığını yürüten Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Pursaklar Belediye Meclis Üyesi seçildi. Pursaklar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcısı ve Daimi Başkan Vekilliği yaptı. Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in çok sayıda kurumda yönetim kurulu üyeliği bulunmaktadır.

          1999-2003 yılları arasında Mazlum-Der Genel Sekreterliği de yapan Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in olimpik branş olan Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Ankara Üniversitesi Mezunları Derneği üyeliği devam etmektedir. Gençliğinde 9 yıl yüzme antrenörlüğü yapan  Ertuğrul Çetin, 15 Yıl Pursaklar Belediye Spor Yöneticiliği görevlerinde de bulunmuştur.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ertuğrul ÇETİN akparti pursaklar belediyesi başkan adayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Pursaklar Fatih Mahallesi Muhtar Adayı İrfan Saraçlı
Pursaklar Fatih Mahallesi Muhtar Adayı İrfan Saraçlı
Pursaklar'da Spora Engel Yok
Pursaklar'da Spora Engel Yok