Advert
Advert

Bağlum Uzmanlar Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği / Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Bağlum Uzmanlar Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği
Bağlum Uzmanlar Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği Bağlum Uzmanlar Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği Bağlum Uzmanlar Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği Bağlum Uzmanlar Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği Bağlum Uzmanlar Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği Bağlum Uzmanlar Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği
Bu içerik kez okundu.
Firma Hakkında

Hizmetlerimiz

Dental Hizmetlerimiz

 

AĞIZ, DİŞ VE ÇENE CERRAHİ

Diş çekimi, Gömük dişlerin çekimi,Kök ucu rezeksiyonu,İmplant operasyonları,Çene kırıklarının tedavisi

Ağız diş ve çene cerrahisi, ağız içindeki gömülü dişlerin yanı sıra , ağız ve dişlere bağlı kistik yapıların cerrahi işlemler ile çıkartılmasını ve protez yapımına yardımcı olmak için ağzın sert ve yumuşak dokularında yapılan düzeltmeleri içerir.
Ayrıca çene kırıkları ve kök ucu rezeksiyonları operasyonlarını da gerçekleştiren bilim dalıdır.

ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ

Çocuklar için Ağız ve Diş Tedavisi

Kliniğimizde, 0-15 yaşlarındaki tüm çocukların ağız ve diş sağlığı ile ilgili işlemleri yapılmaktadır. Koruyucu diş hekimliğinin yanı sıra kliniğimizde çocuklara yönelik tüm tedavi işlemleri uygulanmaktadır.

Çocuklar doktor ve özellikle diş hekimine gitmekten korkarlar. Onlara anlatılan hikayeler, doktor ve iğneyle korkutma, tehdit etme sonucu zaten var olan endişeleri korkuya dönüşmektedir. Günümüzde kullanılan birçok yöntem bu korkuların geçmişte kalmasını sağlıyor. Teknolojinin gelişmesiyle üretilen yeni alet ve malzemeler tedavi sırasında hissedilen ağrı ve rahatsızlığı çok aza indirmektedir. Diş hekimine gelen çocuklar memnun ve korkusuz ayrılarak bir sonraki seansına isteyerek ve korkmadan gelebiliyorlar.

PROTEZ

Tam total protez, Bölümlü hareketli protez

Tam Total Protez, tüm dişlerin eksik olduğu ağızlara uygulanan diş protezleridir. Eğer kişi ağzındaki tüm dişleri kaybetmişse total, tam diş protezlerinin yapılması gerekmektedir.
Hareketli Diş Protezleri,
kısmen dişsiz ağızlara parsiyel diş protezi uygulanır. Dişler üzerine gelen tırnaklar ve kancalarla tutuculuk sağlanır. Eksik dişlerin yerini doldurmak amacıyla, metal gövdeli ve mevcut dişlere metal kroşeler (teller) veya özel hassas tutucular desteğiyle tutunan, eksik dişleriniz yerine yapay hazır dişlerin yerleştirildiği, hasta tarafından takılıp çıkartılabilen diş protezleridir.

Diş Beyazlatma

Power Blaeching, Home Bleaching

Her diş iki temel tabakadan oluşmaktadır. Dentin adı verilen bir alt tabaka ve kanallı bir yapıya sahip olan, kalsifiye ve en dıştaki tabaka olan mine. Mine sert bir tabadır ve dişin en dış yüzeyini örter. Günlük hayatta yediğimiz yiyecek ve içeceklerle birlikte; özellikle kırmızı şarap, kahve, çay gibi renklendirici gıdalarla zaman içerisinde minenin renginde değişiklikler olmaktadır. Dişlerdeki renk değişikliğini esas olarak iki grupta sınıflandırabiliriz…

KANAL TEDAVİSİ

Derin diş çürükleri,Travmalar

Kanal tedavisi dişin pulpası geri dönülmez bir şekilde iltihaplandığında gerçekleştirilen bir müdahaledir.

Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın alınmasıyla gerçekleştirilir. Bu esnada ilhitap sadece kanal içindeki pulpayı etkilemekteyse diş canlı olabilir. Fakat eğer dişin apeksini de etkileyen bir iltihabi olay varsa diş muhtemelen canlılığını kaybetmiştir.

ORTODONTİ

Koruyucu, Önleyici Sabit Ortodontik Tedavi

Ortodonti,diş hekimliğinin diş ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Ortodontinin asıl amacı diş, çene ve yüz bölgesini ilgilendiren bozuklukların oluşmasını önlemektir. Aynı zamanda mevcut bozuklukların ilerlemesini durdurmak, tedavi etmek ,ağız diş sağlığını korumak ve bununla birlikte iyi bir estetik fonksiyon (ısırma, çiğneme, konuşma, gülme) sağlamayı hedefleyen uzmanlık dalıdır.

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Laminate Kaplamalar, Zirkonyum Destekli Porselen,Empress,Bleaching

Ağızınızda yer alan çürük, aşınmış, renkleşmiş, küçük-kısa, kırık, aralıklı, çapraşık dişler ayrıca şekil, kapanış, konum ve simetri bozuklukları gülüşümüzü önemli ölçüde etkileyebilir. Bazı durumlarda dolgu ile tedavi edilemeyen estetik problemler olabilir. Bu aşamada metal destekli veya metal desteksiz (empress, inceram, zirkonia) kuron (kaplamalar) yapılabilir. Bazen ön bölgedeki estetik sorunları çözmek için laminate dediğimiz sadece dişin ön yüzünden belli kalınlıkta diş dokusunun kaldırılması ile daha konsevatif tedaviler de yapılabilir. Bunların dışında diş arası boşlukların (diastema) dişler kesilmeden özel estetik dolgu malzemeleri ile restore edilerek yeni bir gülüş tasarımı elde edilebilir.

DİŞ ETİ HASTALIKLARI TEDAVİSİ

Periodontal Hastalıklar,Gingivitis

Diş taşı yani tartar tükrüğümüz de ki minerallerin ve dişlerin üzerinde biriken plakların bir ürünüdür. Bir insanın  düzenli olarak ortalama 6 ayda bir diş taşı temizliği yaptırması gerekir. Aksi taktirde diş eti iltihabı ve diş eti hastalıklarının görülme olasılığı artar.

İMPLANT

İmplant, Çakma Diş, Vidalı Diş

İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş köküdür. Geleneksel kaplama, köprü ve damak protezlerine göre çok daha güvenli, fonksiyonel alternatif tedavi şeklidir.

Günümüzde ise dental implant kavramı yabancı kaynaklı bir kelime olmasına rağmen halk arasında da bilinen ve konuşulan bir kelime haline gelmiştir. Popülerliği artan implant kelimesinin Diş hekimliğine bilimsel bir kavram olarak girmesi ise son 20 yılda olmuştur. dental implantların kelime anlamına bakıldığı zaman dental dişle ilgili, implant ise doku içine konan, yerleştirilen anlamına gelen kelimelerdir.

YENİ NESİL DİŞ HEKİMLİĞİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
31 Mart 2024 Ankara  ve İlçeleri Yerel Seçim Anketi ve Anket Sonuçları (Sizlerin Düşüncesi Bizim İçin Önemlidir!)
31 Mart 2024 Ankara ve İlçeleri Yerel Seçim Anketi ve Anket Sonuçları (Sizlerin Düşüncesi Bizim İçin Önemlidir!)
Pursaklar'da Spora Engel Yok
Pursaklar'da Spora Engel Yok